SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ
Spor Okurlarının Buluşma Yeri!

İNDİRİMLİ TOPLU SATILAN KİTAPLAR!

Bu bölümde- DAHA UYGUN FİYATLARLA İNDİRİMLİ   OLARAK ALABİLECEĞİNİZ – özelliklerine göre  -en az iki kitap- en çok 8 kitapla- kümelendirilerek  toplu satışı yapılan kitaplarımızın tanıtımı yapılmaktadır!

  Kitabevi Bölümünde Güz Dönemi İçin Yeni Kitap’lar !

Spor kitabevi bölümünde Spor Yayınevinin yeni yayına hazırladığı kitapların tanıtımın yanısıra, yeni yayınlanan kitapları ve çok satan ve sorulan kitapları ile, Kitabevimiz içerisinde- Pazaryeri olarak adlandırdığımız özel bir bölüm de  indirimli olarak yayınevi kitaplarının alınabileceği, ayrıca yıpranmış,  yedeklerimiz de bulunan ve birikmiş olan çok sayıda kitabın tek olarak ya da kümelendirilerek toplu bir biçimde satışa sunulduğu  “Pazaryeri kitapları “da tanıtılmaktadır.

Kitaplar ve Diziler

Kuram Kitapları

ve Dizileri

Spor Bilimleri Dizisi

Spor Bilimi Araştırmaları Dizisi

Spor Sağlığı Dizisi

Spor Eğitimi-Öğretimi Dizisi

Spor Kültürü Dizisi

Uygulama Kitapları ve Dizileri

Spor Dalları Dizisi

Antrenör Eğitimi Dizisi

Fitness Kitapları Dizisi

Pazar Yeri Kitapları

Tüm Kitaplar

Mike Boyle

Ayın Yazarı

Michael Boyle: fitness,  fiziksel uygunluk ve kuvvet geliştirme  alanlarında bilgi ve deneyimi ile bu alanlarda önde gelen uzmanlardan biridir. Okul çağındaki sporculardan,  üst düzeydeki sporcuların gelişiminine yönelik olarak  çok sayıda makale ve kitaplar da yazmıştır. Görüşleri Fitness alanında çalışanlar için önemli bir yol gösterici olarak değerlendirilen  Mike Boyle’nin yapıtları da çok sayıda dile çevrilmiştir. Bu yapıtlarının arasında “New Functional Training for Sports” adlı  “Yeni Sporda Fonksiyonel Antrenman” adı ile yayınevimiz tarafından yayınlanan yapıtı; Boyle’nin anlayışını  anlaşılır ve akıcı bir bütünlük içerisinde  yansıtan önemli bir kitap olarak değerlendirilmektedir.

Yeni Sporda Fonksiyonel Antrenman

AYIN KİTABI

                                                                                                                     Yazar: Kevin Carr-Mary Kate Feit

BAHAR İNDİRİMİ TÜM KİTAPLARDA % 20 İNDİRİM! 16 NİSAN 2024 -23 NİSAN 2024
İndirim!

Fonksiyonel Antrenman Anatomisi

 

  • Kevin Carr  – Mary Kate Feit
  • Yayınevi: Spor Yayınevi ve Kitabevi
  • Sayfa Sayısı: 200 sayfa,
  • Boyut: 19,3X25,4 cm,
  • Dizi: Spor Bilimleri Dizisi: 15
  • Yayın Yılı: 2021

400.00 320.00

80 adet stokta

Açıklama

En basit açıklamasıyla, fonksiyonel antrenman “Amaçlı bir antrenman” yaklaşımıdır. Diğer bir değişle de, ister günlük yaşam etkinliklerinde olsun, isterse de yarışma sporlarının sert ve yoğun yüklenmeli ortamında olsun insan vücudunun yaptığı işe uygun özel gereksinimlerini desteklemeye  yönelik “Amaçlı bir antrenman” yaklaşımıdır. Fonksiyonel antrenmanı anlamak için önce fonksiyonel anatominin anlaşılması gerekmektedir. İnsan anatomisinin nasıl çalıştığına ilişkin sağlam bir bilgiye sahip olmak, eksiksiz bir fonksiyonel antrenman programı oluşturmak için çok önemlidir.

Bu kitabın amacı, insan vücudunun verimli ve etkili bir biçimde uygulanan antrenmanlar aracıyla yönlendirebilmesine katkı sağlayacak fonksiyonel ve anatomik yaklaşımlar için bir kılavuz oluşturmaktır. Bu bağlamda kitap, eksiksiz bir fonksiyonel antrenman programında olması gereken tüm boyutları incelemektedir. Kitap hareketlilik antrenmanının önemi ve hareketlilik niteliğinin verim düzeyi ve yaralanmaların azaltılması üzerindeki etkisini tartışan bir bölümle başlamaktadır.  Daha sonra gelen3. bölümde ise hareketin verimliliğini artırmak ve vücudu ısıtmak ve yüksek sertlikteki etkinliklere hazırlamak için harekete hazırlayıcı alıştırmalar ve bu alıştırmaların nasıl kullanılacağı tartışılmaktadır.

Bölüm 4’te, plyometrik ve sağlık topu ile alıştırmalarının nasıl uygulanacağı ve bu alıştırmalara yönelik programlama ilkeleri tartışılmaktadır. 5. bölümde ise olimpik kaldırışlar ve kettlebell savurmaları vb alıştırmalarla gerçekleştirilen ağır araçlarla  yapılan kuvvet antrenmanı ele alınmıştır. Kitabın kuvvet antrenmanları ile ilgili 6.bölümünde ise kalça ya da dizin baskın olduğu alıştırmalar, itme, çekme alıştırmaları ve gövde(core)alıştırmaları ayrıntılı bir biçimde incelenmektedir. Son bölümde ise yaralanmaları azaltmak ve verim gelişimini sağlamaya yönelik eksiksiz bir fonksiyonel antrenman programı oluşturmak için de, kitabın bölümlerde ayrıntılı olarak incelenen tüm özelliklerin nasıl bir araya getirilebileceğine ilişkin yaklaşımlar irdelenmektedir.

  Her bölümde verilen alıştırmalara yönelik açıklamalarda ve çizimlerde eyleme katılan anatomik yapıların işlevi daha ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Alıştırmaları daha iyi açıklamak için kullanılan anatomik çizimlerde, her alıştırmada kullanılan birincil ve ikincil kasları ve bağ dokularını belirtmek için değişik renkler kullanılmıştır.

İçindekiler

Yazarlar

Alıntılar

Çevrimiçi Gereçler

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Fonksiyonel Antrenman Anatomisi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Hoşunuza gidebilir…

GÜZ DÖNEMİ 

“500 lira” üstünde   alışverişlerde Ücretsiz Kargo..
“500 lira” Altındaki alışverişlerde ise 50 TL  Kargo Ücreti.”

Spor Günlüğü

logo4-SiYAH (2)

Sanalevi

Sanalevi olarak adlandırdığımız sanal ortam bölümünde yayınlanan kitapların içeriğine ve ilgi alanlarına yönelik görsel ve yazılı araçlarla ayrıntılı tanıtımın yanı sıra, kitablar ile birlikte bütünleşik olarak gerçekleştirilen Çevrimiçi ve uzaktan-eğitimler,kurs ve seminerler vb gibi etkinlikler ile, yazarların ya da konu uzmanlarının özel bilgilendirmeler yaptığı web üzerinden yapılan toplantılar sunumu yer almaktadır.

 

Abone olun..

 

Spor yayınevi  haftalık olarak, yayınevi etkinlikleri ve ve haberleri bildiren,ayrıca beden eğitimi ve spor, fitness, ve spor bilimleri alanlarına yönelik en son çıkan kitaplar ve bu kitaplara ilişkin tanıtımlar ve özel okuyucu tekliflerimize ilişkin bilgiler içeren  “Spor Günlüğü” adı E-Bülten yayınlamaktadır.

Yeni kitaplarımızla ve yayınlarımızla  ilgili haberlere ulaşmanız için “Spor Günlüğü” adı ile duyurularımızı edinmek İstermisiniz?.

Abone olmak için yandaki sekmede yer alan başvuru bölümünü kullanabilirsiniz.

SPOR YAYINEVİ

Spor Günlüğü

Spor Günlüğüne Abone Olmak İstermisiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için ÜYELİK SÖZLEŞMEMİZİ okumanızı rica ediyoruz.